Krbová kamna Dovre 760CB/E8 smalt krémová bílá

doprava zdarma

 Krbová kamna Dovre 760CB/E8 smalt krémová bílá 
na objednávku
760CB/E8
73778 Kč
70090 Kč s DPH
(57925 Kč bez DPH)
5 % / 3688 Kč
Bookmark and Share

Litinová krbová kamna Dovre 760 CB E – smalt mají jmenovitý výkon 11 kW, regulovatelný v rozmezí 3.7 – 13 kW. Účinnost při jmenovitém výkonu je 75,3 % a jsou schopna vytopit prostor o objemu 180 – 250 m3. Možnost přestavitelného horního nebo zadního napojení kouřovodu. Možnost využít připojení na externí přívod vzduchu (nutno doobjednat nástavec).

Litinová krbová kamna v rustikálním designu na dřevo a dřevěné brikety s velkou plochou prosklení dvířek umožňující nerušený pohled do ohně, boční přikládací dvířka, povrchová úprava smalt reliéfní zdobení na obou bocích kamen.

Kamna jsou vybavena systémem úsporného a ekologického dvoustupňového CB spalování – zplynování dřeva .účinný systém oplachu skla předehřátým vzduchem – air wash system, pohodlná regulace přívodu primárního i sekundárního vzduchu. Systém bezroštového spalování umožnující maximálně prodloužit interval mezi přikládáním, prostorné velké topeniště, žáruvzdorná spodní část spalovacího prostoru se zabudovaným přepadacím otvorem se záklopkou pro shrnutí přebytečného popela do popelníku ve spodní části kamen, samostatná popelníková dvířka, boční přikládací dvířka pro pohodlné přikládání velkých polen, zabranují také uniknutí kouře do místnosti.

Nad topeništěm je umístěn vyjímatelný litinový deflektor, který rozráží kouřové plyny a prodlužuje jejich dráhu, díky čemuž dochází k maximálnímu využití tepla kouřových spalin. Kamna jsou určena pro přechodné i trvalé topení.

Cyklus hoření kamen na jedno naložení paliva je cca 6 – 10 hodin v závislosti na množství a kvalitě paliva a nastavené intenzitě hoření. Cyklus hoření je doba od přiložení paliva na žhavé uhlíky až do jeho prohoření na zbytkový popel.

Po skončení jednoho cyklu hoření není nutné znovu rozdělávat v kamnech oheň, ale kamna dokáží uchovat v topeništi dostatečně vysokou teplotu pro zapálení nové dávky paliva. kamna tak mohou fungovat v nepřetržitém stáložárném provozu.

Prodloužená záruka 10 let na litinový plášť kamen díky vysoce kvalitní litině!

Palivo: dřevo, dřevní brikety. Maximální délka polen 60 cm.

Technická data

Jmenovitý výkon: 11 kW
Maximální výkon: 13 kW
Minimální provozní výkon: 3,7 kW
Účinnost při jmenovitém výkonu: 78 %
Doporučený vytápěný prostor: cca 180 – 260 m3
Výška: 800 mm
Šířka: 780 mm
Hloubka: 580 mm
Hmotnost: cca 210 kg
Průměr kouřovodu: 150 mm
Max. délka polen: 60 cm
Výška na střed zadního napojení: 645 mm

Manual (pdf, 10.65 MiB)
Technický nákres (pdf, 59.75 KiB)

Technická data (pdf, 619.23 KiB)

 

Webové stránky vytvořil Acceler